Маккинън има гол и асистенция, за да удължи поредицата от точки у дома, Лавина успява да победи с 5-1 над Старс
AP News | 2024-02-28 | 07:29:05

ДЕНВЪР (AP) — Андрю Коляно и Нейтън Маккинън вкараха 49 секунди разлика, за да помогнат на Колорадо да се оттегли във втория период, Александър Георгиев спря 33 изстрела и Лавината стигна до победа с 5-1 над Далас Старс във вторник вечер.

Маккинън също имаше асистенция, която му донесе поне точка във всичките 29 домакински мача този сезон. Това е най-дългата поредица от точки у дома след поредицата от 31 мача на Марио Лемьо през 1995-96 г.

Йоел Кивиранта, Мико Рантанен и Артури Лехконен също отбелязаха голове, като Колорадо вкара пет поредни след изоставане с 1-0 само 60 секунди в играта.

Това беше голяма вечер за Кейл Макар, който направи асистенция при гола на Маккинън, за да стане най-резултатният защитник в историята на франчайза. Неговата 308-а точка в кариерата развали равенството с Тайсън Бари.

Звездите бяха във втората вечер на двубой след продължения с 3-2 от Ню Йорк Айлъндърс. Те изглеждаха силни в началото, като Logan Stankoven отбеляза рано преди головия удар на Колорадо.

Джейк Йотингер направи 22 спасявания за Далас.

Лавината осигури ранен подарък за рождения ден на старши треньора Джаред Беднар, който навършва 52 години в сряда. Отборът има 3-0-0 срещу Звездите този сезон.

Четвъртата линия на Колорадо от Колиано, Крис Вагнер и Кивиранта даде тласък с два гола и две асистенции. Avalanche са най-добрият в лигата 23-6-0 на домашен лед този сезон.

Имаше голове рано и често, когато Старс и Авеланш откриха мрежата комбинирано три пъти в началните 5:58 на мача. Резултатът на Станковен една минута след началото на състезанието беше неговият втори гол в толкова мачове. Звездите отбелязаха в началната минута пет пъти този сезон.

Кивиранта изравни резултата 68 секунди по-късно и Колорадо беше на път.

Яни Хаканпаа се завърна в състава, след като пропусна последните пет мача поради контузия в горната част на тялото. Звездите остават без Нилс Лундквист, Тайлър Сегуин и Евгений Дадонов. Мейсън Марчмънт падна тежко в третия период зад мрежата на Avalanche, когато се спъна при опит за чек и влезе в дъските.

Колорадо се приближи до връщането на нападателя Валери Ничушкин, който се върна на тренировка в понеделник. Той отсъства от средата на януари, тъй като получи грижи от програмата за подпомагане на играчите.

Звезди: Започнете двубой от домакинството в четвъртък вечер срещу Уинипег.

Avalanche: Започнете двубой от четвъртък вечерта в Чикаго.